Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 3. října 2022 Bohumil

Myslitelé z diskusí na novinky.cz obhajující okupaci vlastní země

22. 08. 2017 9:25:55
Diskuse na webu novinky.cz jsou místem známým vysokou mírou výskytu rudohnědé demence a primitivismu. Nabízí se tak pohled, co "novinkáři" vyplodili pod článkem věnovaným výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Onen článek nese název Lidé si připomněli srpnovou okupaci z roku 1968.

Kdo specifické diskuse na novinkách zná, je mu jasné, že pod článkem se dosytosti vyřádí sovětské internetové gardy. Ty rovněž po vložení příspěvku diskusi důkladně sledují a pečlivým mačkáním možnosti souhlasím/nesouhlasím ji normalizují. Nekompromisním klikáním tak ukazují nezdolnou vůli pokrokového lidu spojeného se Sovětským svazem na věčné časy.

Pojďme na to...

Pan Jan velebí boha za to, že "tu přijeli bratři SSSR!"

Pro pana Zdeňka byl příjezd "bratrů" menší podvod než "hadrová revoluce".

Samozřejmě. Invaze půlmilionové armády, stovky mrtvých, únos státních představitelů do Moskvy a více než dvacetiletá okupace cizí armádou byl jistě menší podvod na lidech než sametová revoluce.

Určitě s ním budou souhlasit i pozůstalí po stovkách našich zavražděných občanů.

Nad tím, že to skončilo smutní pan Miroslav. Chybí mu dráty na hranicích. Ale prý současný stav brzy skončí.

Pro pana Josefa byla doba sovětské okupace nejspravedlivější dobou pro pracující v dějinách. Prý tu bylo krásně a žilo se opravdu v míru a bezpečí.

Na "zlaté časy", když nad námi bděli, vzpomíná i pan Vladimír. Kdyby tu prý sovětská armáda zůstala, neměli bychom takový státní dluh.

Jistě. Naše ekonomika a vůbec kvalita života se Sovětským svazem na věčné časy u nás jen vzkvétala. Nabízí se tak porovnání průměrné délky života u nás a v sousedním Rakousku, kde se to obešlo bez budovatelů světlých zítřků viz Pohled do statistiky: O kolik let každému z nás komunisté zkrátili život.

Že to skončilo lituje i pan Petr. Prý bylo líp než v tomto "kapitalistyckem" bordelu.

Asi pro někoho lépe i bylo. Když uměl správně agitovat a měl požadovaný dělnicko-rolnický původ. To pak nezáleželo vůbec na tom, že dotyčný neovládá ani základy pravopisu.

Pan Karel tehdy věřil, že jde o okupaci. Nicméně později prohlédl. Vojska Varšavské smlouvy nás tak celých 21 let chránila. Následně si stěžuje na polistopadový stav, kdy se zřejmě stal levnou pracovní silou, nezaměstnaným nebo bezdomovcem.

Je to tedy strašné, že žijeme v systému, kde má pan Karel život ve svých rukou a je jen čistě na něm a jeho schopnostech, jakou práci bude vykonávat. Pokud je nespokojen, může pracovat na své kvalifikaci a najít si práci lepší u nás nebo v zahraničí.

Ale to ne... Lepší je nadávat a svalovat vinu za vlastní neúspěchy.

V závěru zmiňuje údajné americké okupanty. Ti k nám po 89. také nejspíše vtrhli s půlmilionovou armádu a pozabíjeli stovky Čechů.

Než Američana nebo běžence, to raději Rusa, domnívá se pan Vladimír. V 68. ho prý zajímala děvčata. A i přes stovky mrtvých, to vlastně až tak kruté opravdu nebylo.

Oblíbenou mantrou obhajoby invaze a následné okupace je, že teď je to vlastně daleko horší, že nás okupují USA, EU, NATO, ilumináti, židozednáři a vůbec kdokoliv, kdo není obyčejnému českému člověku s "Vysokou školou života" po vůli.

Tento rozpor komentuje např. slovenský regionální politik a učitel historie Juraj Smatana.

Další častou mantrou je, že Rusové za nic nemohou. Za vše mohou Ukrajinci a i Brežněv byl prý Ukrajinec. Prý máme být fér a neházet to na Rusko, zmiňuje pan Miloslav.

Zajímavé je, že např. ukrajinský velvyslanec výročí invaze připomíná a rovněž položil květinu k pomníku jedné z českých obětí. Zatímco na ruské ambasádě je ticho po pěšině a současná ruská propaganda na to má jasný pohled. Šlo o internacionální bratrskou pomoc, záchranu před kontrarevolucí a vpádem vojsk NATO. Ale Rusové samozřejmě za nic nemohou.

Jako z onoho ruského dokumentárního filmu, který není určen pro českého diváka, referuje i pan Vladimír. Je šťasten, že vojska Varšavské smlouvy onen údajný státní převrat překazila.

Nutno podotknout, že dotyčný je rovněž v diskusích na novinkách precizním forenzním analytikem a jeho kvality jsem ocenil v článku Úvaha o sprostém komplotu proti soudruhu Ransdorfovi.

Ale stejně, abychom ještě s láskou na vojska Varšavské smlouvy nevzpomínali. Ta nás přece zachránila před "kavárnickým řáděním", kdy je samozřejmě úkolem kavárny k nám tahat muslimy.

Paní Ivana se obává muslimů a vzývá "ruského přítele". Nicméně faktem je, že právě Rusko je zemí s nejvyšším počtem muslimů v Evropě.

Paní Eliška vzpomíná na své mládí. V 68. byla rok vdaná a díky "bratrské pomoci" měla možnost v klidu, míru a v životních jistotách vychovat děti.

S tím klidem a mírem jistě budou souhlasit i pozůstalí po zavražděných obětech.

Nyní je tedy paní Elišce pravděpodobně 70 a více. A bývá pravidlem, že když je člověk mladý a zdravý, žije se mu většinou lépe, než když je starý a ubývá mu sil. Otázkou by bylo, zda by si nyní většina mladých novomanželů přála návrat sovětských tanků, který by doprovázely stovky mrtvých. Nejspíše ne.

Paní Eliška si také stěžuje na výši svého důchodu. Otázkou také je, zda by její důchod nebyl dnes vyšší, kdyby naše země tehdy nabrala více svobodný směr a došlo k reformám. Odpověď snad dá zamyšlení nad průměrnou výší např. německého a ruského důchodu. Samozřejmě ruští penzisté díky tomu klidu a míru, co tam zabezpečovala ruská resp. sovětská armáda se mají mnohem lépe než ti západní resp. němečtí. Jasně.

A nakonec si dejme novinkový bizar. Zde je dost možné, že jde o trolling tamních soudruhů. Nicméně za zamyšlení stojí počty souhlasím/nesouhlasím.

Tématu srpna 1968 se věnovali např. i na tzv. Parlamentních listech (nejsou parlamentní ani listy). V tamní diskusi se tak sovětští vlastenci rovněž naplno projevili. Ale zde jen krátký příklad, jelikož jsem při pročítání diskuse neměl dostatečný počet pytlíků na zvracení.

V ní se objevuje zřejmě volič KSČM, který diskusi podobnými výkřiky viz níže spamuje, s přihlašovacím jménem "Volit budeme zase pana Zemana".

No a dotyčný se k tomu opravdu postavil: "Rusové, pusťte to na Prahu, tam podporují agresora uSSa a NATO."

A když se věnujeme tomuto zemanovci, dlužno dodat, že prezident republiky k výročí srpna 1968 mlčí. Ale to asi ani nikoho nepřekvapí. Bratrská pomoc je jednoduše bratrská pomoc.

Závěrem

Mnozí "novinkáři" tak označují současný stav naší země jako daleko horší než bylo tohle.

Na sovětské bratry totiž s láskou vzpomínají.

Pozn. Pokud jste fanoušky myslitelů z novinek, lajkněte si na Facebooku Idioti z Novinek a Novinkáři.

Autor: Roman Máca | úterý 22.8.2017 9:25 | karma článku: 43.54 | přečteno: 9517x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Filip Vracovský

Václav Klaus na rozdíl od Tomia Okamury volil SPD

Inu stáří za každou cenu nemusí být zasnoubené s moudrostí.... Devadesátky pomalu ale jistě odcházejí...

3.10.2022 v 15:20 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 106 | Diskuse

František Mikeš

Vítězství kandidátů, prohra politiky!

Druhé kolo senátních voleb mohlo uspokojit jenom politické diletanty. Zvolení předsedy Senátu Parlamentu České republiky o něco víc než dvaceti tisíci hlasů, je na zamyšlení jak nad tímto tělesem, tak nad náladou ve společnosti.

3.10.2022 v 8:58 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 350 | Diskuse

Tomáš Gayer

Me Too - konečné řešení

Klíčová slova dnešniho blogu: Me Too, parchant, 1951, Máj, opakovaně, tahati, existovati, nahlásíti, řešení, kompromis.

3.10.2022 v 7:43 | Karma článku: 21.17 | Přečteno: 373 | Diskuse

Hana Dneboská

Jako blesk z čistého nebe

Doslova. Něco lesklého sjelo ze štítu sousedovy střechy. Místo určení – zadní sklo našeho miláčka. Čistá práce a v tu ránu tisíce střípků všude.

3.10.2022 v 7:00 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 249 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Ještě nedocvaklo?

Svatý Václav, státní svátek, volný den. Navštívili jsme v rodném městě rodiče. Manželčiny rodiče osobně. Pozvali nás na oběd a na kávu.

2.10.2022 v 17:45 | Karma článku: 18.77 | Přečteno: 513 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10767

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz