Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 19. října 2021 Michaela

Pokud ruské tanky znovu přijedou do Československa, už nikdy nedopustíme, aby odjely

22. 08. 2016 16:08:44
Těmito slovy se vyjadřuje Petr Michalů k událostem srpna 1968 a k více než dvacetileté okupaci Československa. Dotyčný nyní žije v Rusku, kde požádal o politický azyl. Pojďme se na něj podívat blíže.

Petr Michalů je bývalý zaměstnanec vězeňské služby. V roce 2010 stanul před soudem z důvodu napomáhání trestné činnosti (zdroj). Následně v roce 2012 odchází do "emigrace", protože podle svých slov se to již v ČR nedalo vydržet. Cílovou destinací bylo Španělsko, kde Petr Michalů žil až do roku 2016. V rozhovoru pro Parlamentní listy uvádí, že dlouho nemohl sehnat práci a navštívil "stovky a stovky firem". Nakonec se přece jen uchytil a pracoval jako řidič autobusu.

Ze své španělské "emigrace" byl Petr Michalů rovněž činný na sociálních sítích a při psaní článků. V obsahu se tak naplno projevuje jeho láska k Rusku, SSSR, komunismu, Putinovi, Zemanovi apod. A naopak nenávist k USA, EU, NATO atd.

Do širokého povědomí nejen u nás, ale i v Rusku, se Petr Michalů dostal, když sepsal Omluvu ruskému národu, ruskému lidu a prezidentu Putinovi. V ní je např. uvedeno následující:

Věříme, že již dozrává doba, kdy budou všichni ti zaprodaní vlastizrádci, velezrádci a jejich přisluhovači, kteří nejenže rozbili a zničili svobodnou a prosperující Československou socialistickou republiku, ale též chtěli i navždy přerušit a zničit naše přátelství a spolupráci s bratrským ruským národem, po zásluze odsouzeni a hlavně co nejpřísněji spravedlivě potrestáni.

Článek se okamžitě stal hitem na ruském internetu i v ruských médiích.

Další pomyslný zářez přidal Petr Michalů svým článkem s názvem Tak už vám došlo a dochází, v jakém jsme tehdy po tom roce 68 žili klidu, míru a bezpečí??!!

V něm se mimo jiné objevuje tento text:

Díky včasnému, perfektnímu, dobře zorganizovanému a bleskovému zásahu vojsk obranného vojenského paktu socialistických států přejících si žít v míru – Varšavské smlouvy bylo ČESKOSLOVENSKO zachráněno a chráněno celých nádherných 21 let, kdy lidé v důsledku této bratrské a přátelské pomoci mohli v klidu a míru žít, pracovat, studovat, budovat prosperující stát, bavit se, žít beze strachu, milovat se a rodit děti.

Během své španělské anabáze se rovněž Michalů netajil tím, že se chce vydat do země zaslíbené, do Ruska, kde hodlá požádat o politický azyl. A jeho slova přešly v činy. V dubnu 2016 se tak přes ČR, kam dobrovolně přijíždí a kde tráví několik dní (později ruská média tvrdí, že byl z ČR vyhnán), vydává na cestu vlakem do matičky Rusi.

Poté, co do Ruska přijíždí, registruje se u Federální migrační služby a následně se stává hvězdou ruských médií. Ta hlásí, jak byl Čech z onoho evropského útlaku donucen a vyhnán z vlastního domu a prchá do Ruska. Ruská média ho představují jako novináře. A např. pro REN TV uvádí, jak šťastné byly roky pod sovětskou nadvládou (zdroj).

Nicméně ani z Ruska Petr Michalů nemlčí a své fanoušky odtud zásobuje příspěvky, jak je v Rusku vše krásné, kvetoucí, všude se buduje, obchody jsou narvané k prasknutí různým zbožím apod. Ráj na zemi.

Před několika dny se vyjadřuje v rozhovoru Parlamentním listům, kde se o Rusku a o USA např. dozvíme:

Jinak můžu říci, že se tu všechno nově opravuje. Je tu spousta pracovních příležitostí, dělá se i přes noc, nedodržují se soboty, neděle, pořád se pracuje. Opravují se chodníky, silnice, dělají se nové parky, stavějí nové budovy, mrakodrapy, opravují se fasády domů, bytů. V sobotu, neděli jsou otevřené supermarkety. Všichni říkají, že v Moskvě se sehnat práce dá. Ještě jsem se úplně nezorientoval ve výplatách, ale řidič autobusu nebo tramvaje má od 45 tisíc rublů za měsíc, nastupující policisté mají 65 tisíc rublů a více a ještě k tomu různé benefity a sociální výhody. Strojvůdci metra mají 80 tisíc až 100 tisíc rublů. Nevím, jak se pohybují platy v jiných profesích. Už jednu nabídku mám. Chci odjet na Krym, na Donbas, psát o tom články do českých a ruských novin a fotit v těchto místech.

Je tu spousta potravin a zboží, luxusní obchodní domy. Chodím po ulicích, různých částech Moskvy. Jen z Moskvy jsem zveřejnil šest tisíc fotek. Píše mi spousta lidí z Ruska i Spojených států, Kanady, Anglie i Německa o tom, že nikdy nevěřili, že Moskva může být tak krásná, a že měli zkreslené informace, že přehodnotili celoživotní mínění, které o Rusku měli. Jsem tomu velice rád, protože v Rusku se žije velice dobře. Na Rusech obdivuji jejich vlastenectví, hrdost, semknutost, jak jsou obrovsky hrdý národ. Jsou neporazitelní. Opravdu můžu říct, že Rusko nechce žádnou válku, chtějí, aby jim každý dal pokoj. Oni si žijí po svém, dobře a kvalitněji než v západní Evropě. Mám pocit, že jim to celá západní Evropa závidí, závidí jim jejich způsob života. Američané nemají být na co hrdí, nemají žádnou historii. Nemají duši, nemají nic.

V Rusku je vše tedy skvělé a na vzestupu, o čemž pravidelně Michalů přesvědčuje. Nicméně např. ruská agentura Interfax (tedy žádná protiruská propaganda, ale ruský zdroj) v květnu 2016 uvádí, že téměř 80 % Rusů se vyjádřilo, že země (Rusko) se nachází v krizi.

Vzpomenout můžeme i slova premiéra Medveděva, který rozhořčeným důchodcům na Krymu řekl: "Peníze nejsou, ale držte se. Přeji vše dobré a dobrou náladu."

Slova Michalů o vzkvétajícím Rusku, když i sami Rusové a jejich představitelé tvrdí opak, si lze vysvětlit jen podle reklamního sloganu: "Když ji miluješ, není co řešit."

Podívejme se tedy na myšlenkové pochody a projevy na sociálních sítích našeho politického uprchlíka.

Ten uvádí, že utíká před vlastizrádnou vládou viz Utíká před ‚vlastizrádnou‘ vládou a žádá azyl v Rusku. Na návod se ale zeptal české ambasády.

Nicméně na svém facebookovém profilu žádá, aby ta samá "vlastizrádná" vláda finančně podporovala emigranty stejně, jako podporuje imigranty. Tedy podporovala jeho.

Pokud se podíváme, jaké informační zdroje Petr Michalů pro tvorbu svého světanázoru využívá a šíří, nikoho nepřekvapí, že se jedná o dezinformační proruské weby a média jako Sputnik.

Sdílí např. i článek z humoristického portálu az247.cz, který komentuje slovy "bravo pane prezidente".

Co naplat, že ono Zemanovo vymyšlené tvrzení je pouhou satirou. Kdyby skutečně taková situace nastala, resp. došlo k válce Západu s Ruskem, polovina vojáků NATO by samozřejmě dezertovala na stranu Ruska.

Pro představu, jaký je obsah az247.cz viz níže.

Petr Michalů rovněž sdílí Putinův dopis, který je pouze hoaxem. Viz hoax.sk Pozor na falošný otvorený list od Vladimíra Putina na Facebooku.

Tento dopis sdílí skrz svého "druha ve zbrani" Ladislava Kašuku, který vede dvojí život. Po osobním bankrotu díky půjčkám a exekucím je v ČR pracovníkem ostrahy, nicméně v Rusku je představován jako známý český novinář viz Dvojí život: V ČR dispečer ostrahy, v Rusku známý český novinář.

Petr Michalů se tedy usazuje v Moskvě, kterou označí za hlavní město slovanské Evropy.

A se svými fanoušky sdílí své poznatky o životě v Rusku. Dozvíme se, že Rusko je daleko kulturnější a civilizovanější, vzdělanější země, než celý ten nějaký Západ a USA!! Otázkou je, zda by s tímto tvrzením souhlasili i např. zabití či uvěznění novináři a představitelé opozice.

Právě odpor vůči zvrácenému západu je pro Petra Michalů charakteristický.

A hodnoty zdegenerované západní Evropy popř. USA jsou pro něho deviantní. Vyznává SLOVANSKÉ HODNOTY.

Právě USA jsou pro něho nepřítelem číslo jedna, a tak označí den nezávislosti USA za den celosvětového smutku a tragédie.

Stranou nesmí zůstat ani prezident Obama, který je označen za vraha. V obrázku tak Michalů vychází ze svérázné ruské protikuřácké kampaně.

Ale takový Putin, to je jiný formát. Toho se Obama bojí.

A také, když Putin s Obamou zalévají strom, efekt to má u obou státníků protichůdný.

Právě Putin je pro Petra Michalů idolem a chce ho za prezidenta Evropy.

Na Putinovu podporu neváhá nosit ani tričko s jeho podobiznou a s nápisem "nejzdvořilejší ze všech lidí".

Svůj obdiv k Putinovi dokládá i na veřejných shromážděních. Zde Michalů drží transparent s nápisem "V. V. Putin - náš národní lídr". A také se dozvíme, že drtivá většina obyčejných, prostých, normálních lidí je na straně Ruska, Putina a Zemana.

A tento milý obrázek vyvolá ohlas i u jeho facebookových přátel. V komentářích se tak objevují vkusné a roztomilé koláže, na nichž ani pan prezident Zeman nesmí chybět.

Protože v co nejtěsnějším spojení mezi Ruskem a ČR resp. mezi Vladimirem Putinem a Milošem Zemanem tkví naše budoucnost.

A jen Rusko nás a celou Evropu ochrání.

A to za použití zázračných zbraní, které naplňují optimismem! Bravo, Rusko!! Jen tak dál!!

A všem teroristům a imperialistickým štváčům orchestr mocných ruských zbraní zahraje pěknou písničku.

A pro věrnost v tomto boji je třeba složit přísahu.

S pomocí bratrských ruských tanků tak budeme osvobozeni. Jako jsme byli zachráněni před československým majdanem v roce 1968.

V Československu potřebujeme a chceme znovu 21. srpen 1968.

Pak již budeme spaseni a z fašistické EU zamíříme do ráje, na východ, do Ruska, do uskupení BRICS viz závěr textu.

A nakonec již nikdy nesmíme dovolit, aby od nás ruské tanky odjely.

A že někdo říká, že před 89. bylo špatně? Jsou to přece jenom lži.

To aby se k moci dostal "vlastizrádce, zaprodanec, velezrádce, pokrytec, lhář, lokaj USA a kolaborant".

Obnovme tedy staré pořádky a ostrahu hranic. Pohraničníci nás dokonale ubrání před islámskou invazí.

A islám je nebezpečný. Petr Michalů se označuje za extrémistu, protože, jak píše v druhém řádku, "nesnáší a nenávidí islám".

Stranou ponecháme fakt, že emigroval do země, kde žije téměř 20 milionů muslimů, což je největší muslimská komunita v Evropě, a podíváme se dále na tu jeho nenávist a nesnášenlivost vůči islámu.

Petr Michalů navštěvuje moskevskou mešitu.

Zřejmě tak islámu a muslimům odpouští. A odpouští i těm v chátrající EU, co lžou o Rusku a kteří Rusko nenávidí. A dokonce je polituje.

Ano, každý by chtěl mít stejný osud jako Petr Michalů a emigrovat do Ruska. To jen vzkvétá.

Podívejme se na ruské vymoženosti, co u nás nenajdete.

Dokonce pingpongové stoly zdarma i s pálkami a s míčky.

Či bezplatné WC všude. To není jako v Praze a v Evropě!!

Bohaté Rusko je navíc plné těch drahých západních imperialistických a kapitalistických aut.

Zde mě ale Petr zklamal. Prozradil, že se mu dané zápaďácké auto líbí. U takového vlastence bych si představoval, že bude spíš preferovat žigulíka či moskviče.

Ale naštěstí vše napravil a vložil obrázek ruské legendy. Nicméně uvedl, že v Moskvě nejvíce frčí Mercedesy, bavoráky atd. Vše podtrhuje tím, že kdyby německá produkce automobilů nešla do Ruska, tak Německo zkrachuje!! A kdyby se dodržovaly sankce, tak celá Evropa okamžitě přijde na buben!!

A na buben přijdeme i my. Protože Rusko se bez českého piva obejde v pohodě, ale Česká republika by bez ruského trhu přišla na buben!! Stranou ponecháme fakt, že z celkového objemu exportu ČR právě Rusko tvoří okolo tří procent. Přijdeme ale bez Ruska a oněch tří procent na buben!!

Závěrem

Jak již bylo řečeno: "Když ji miluješ, není co řešit."

A já Petrovi přeji, ať se mu v jeho zemi zaslíbené líbí, ať je šťastný, daří se mu a ať už se nikdy nevrací. Na tanku i bez něj.

A snad se mu bude dařit i v lásce a najde si pravou ruskou ženu, která ho bude milovat stejně tak, jako miluje Putina. Petr pro to udělal již první krok a připojil se do facebookové skupiny s názvem "znakomstva, otnošenija, ljubov, marriage", tedy seznámení, vztah, láska, svatba.

Hodně štěstí, Petře.

AKTUALIZACE:

Reakce na článek ze sociální sítě (ponechávám bez úprav s chybami):

Tenhle kolaborant zdrhl plný dluhů, nejdřív zkoušel štěstí ve Španělsku, odkud ji telefonicky obtěžoval a žádal půjčku od mojí kolegyně a novinář (v té době těhotné... jméno uvádět nebudu, ale on by chlapec dobře věděl...) a pak , když mu nepůjčila, její rodinu všude pomluvil (holt předpokládal, že všichni levicově zaměření lidé mu budou sypat...). Když se neupíchl ve Španělsku, odjel dělat ostudu do Ruska.

Chtěl prachy od těhotné holky! Poslat přes Western Union, nepůjčila a všude ji pak pomluvil.

Autor: Roman Máca | pondělí 22.8.2016 16:08 | karma článku: 41.40 | přečteno: 18490x

Další články blogera

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 15229 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Pavel Maršík

Od Husáka k Zemanovi

Kdo pamatuje Gustáva Husáka musí zírat jak je možné, že v přímé volbě vyhrál jeho klon. Miloš Zeman a jeho okolí se v mnohém s posledním komunistickým prezidentem podobají.

19.10.2021 v 8:17 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 338 | Diskuse

Zdenek Horner

Závislost na konspiračních teoriích

Můj oblíbený dědeček často říkával: Zlatá střední cesta. Neměl ovšem současně daleko k tomu, aby mě výchovně nepošťuchoval. Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně, a dodával potichu: (mimo naší babičky).

18.10.2021 v 14:40 | Karma článku: 8.71 | Přečteno: 243 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo dostane nyní na frak. Nebude to ta demokracie ?

Ať dopady volby špatně nebo dobře,tak psychických problémů bude přibývat.Nyní se objevily seriové maily, které říkají ,že volby byly podvod a slepené koalice neodpovídají zákonům ČR. Něco na to asi bude..

17.10.2021 v 13:32 | Karma článku: 34.01 | Přečteno: 1083 | Diskuse

Zdenek Horner

Pravý ráj na Zemi

Přesněji, pravý ráj v Česku, navzdory zásadnímu odporu k zelenému údělu, vítězství levice v Německu, různorodosti deviací tržních podmínek. Koalice Anti AB přešlapuje na místě. Nečekají na Godota, ale na data ...

16.10.2021 v 19:09 | Karma článku: 15.71 | Přečteno: 424 | Diskuse

Pavel Maršík

Smutný konec Prezidenta republiky

Volby skončily. Občané se rozhodli pro změnu politické orientace. Doba hnutí jednoho muže se uzavírá. Na jak dlouho rozhodne nová vládní garnitura, ale i všichni občané ČR, podle toho jak přijmou nepopulární opatření.

15.10.2021 v 9:48 | Karma článku: 23.23 | Přečteno: 564 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10673

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz