Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. září 2021 Matouš

Na Pražský hrad nepůjdeme

19. 08. 2016 11:40:32
Příští týden mi přijede na návštěvu známá z již islamizovaného německého chalífátu. Budeme se toulat po Praze i po Česku, ale na Pražský hrad nepůjdeme. Proč?

Stranou ponecháme riziko teroristického útoku ve frontě (ideální cíl pro teroristy) před Hradem, která se tedy díky protiteroristickým kontrolám tvoří. Ale proč tam nepůjdeme? Protože bych se musel hanbou propadnout. Musel bych zdůvodňovat tato opatření, že jsou proti teroristům. A od do české reality nezasvěcené Němky bych se samozřejmě dočkal reakce: "Co je to za blbost? Vždyť ta fronta je ideální cíl."

"Zhovadilost" nájemníků pražského Hradu dokládá i "lidová tvořivost".

Je opravdu podivuhodné, co na Hradě vše vymyslí v rámci boje proti terorismu. Občané se na jednu stranu mají proti teroristům ozbrojovat. Ale na Hrad samozřejmě občané se zbraní neprojdou. Až tedy na reportéry MF DNES, kteří prošli s pistolí a s noži bez problémů. MF DNES: Přes kontroly na Hradě lze hravě pronést pistoli i dlouhý nůž.

Naštěstí alespoň někdo, a to občané z Osvětiman, se na Hrad dostanou i bez kontroly.

Je pozoruhodné, jak se Hrad se svými nejbližšími spolupracovníky, ať už se jedná o osobu bez prověrky či poradce z Lukoilu nebo z čínské rozvědky, mění v jakési terárium po vzoru putinovského "kooperativa ozero". To je spolek Putinovi blízkých kamarádů "chatařů", kterým ruský prezident přihrává funkce, zakázky apod. Mezi těmito chataři je např. Putinův kolega z KGB a přítel Miloše Zemana Vladimir Jakunin, na jehož konferenci na Rhodu se Miloš Zeman opět brzy vydá. To, co je nyní na Hradě, mi tak zmíněný kooperativ nejvíce připomíná.

Ostatně věděli jste, že osoba bez prověrky Vráťa, jak ho Zeman nazývá, pobírá vyšší plat než např. hlava moci výkonné resp. předseda vlády? Ne? Tak o tom píší lidovky.cz Úřednická zvůle na Hradě. Již zveřejněnou informaci odmítl přes dva roky zveřejnit.

V článku se mimo jiné uvádí:

Podle Oldřicha Kužílka z Otevřené společnosti se jedná o klasickou úřednickou zvůli. „Hrad je proslavený vulgárně brutálním porušováním zákona. Za nové kanceláře se to možná ještě zhoršilo. Odepírají všelijaké věci a chovají se arogantně,“ reagoval.

A ano, svým chováním, personálním obsazením z řad "starých kamarádů" mi hrad stále více připomíná onu kremelskou věrchušku, kterou např. nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman označuje za kleptokracii.

Je podle Vás odpovídající a normální, aby Mynář bez prověrky pobíral vyšší plat než předseda vlády?

A není divu, že se Zeman tak moc obrací na Rusko a i tamní média ho zbožňují (viz Mediální obraz Miloše Zemana v ruských médiích), když je jím inspirován a podporuje podobné principy. Říká se tomu arogance moci.

Ale uprchlíky samozřejmě zastaví. Protože tahle země je naše. Ale jde spíše o to, koho tím "naše" myslel. A stále více cítím, že tím "naše" myslel sebe, Vráťu, Lukoila Nejedlého a kamarády z řad KGB.

Hanbou bych se musel propadnout, abych šel stát frontu na Hrad, na kterém přebývá tento bizarní spolek.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Roman Máca | pátek 19.8.2016 11:40 | karma článku: 37.74 | přečteno: 3627x

Další články blogera

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 15225 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kdo živí tenhle stát?

Vždycky, když slyším, že někdo živí tenhle stát, musím se smát. Takhle běsnili dělníci, když se brali o svá práva. Kdo nedělá lopatou, tak jako by nebyl. Přitom nás ode dneška živí Polsko prostřednictvím ekologie.

20.9.2021 v 17:00 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 426 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kradlo se od nepaměti ? A od jaké doby se dokonce lže ?

Pamatuji si informace,že v některých zemích se nekradlo a možná ani nelhalo.Jako příklad se uvádělo Švédsko.Když jsem tam byl v devadesátých letech,tak místní na tuto dobu s nostalgií vzpomínali.Tady to možná začali husité.

18.9.2021 v 16:13 | Karma článku: 13.92 | Přečteno: 444 | Diskuse

Zdenek Horner

Nejsprávnější by bylo zrušení právního pojmu manželství

Pokud konzervativní křesťané chtějí v kostelech uzavírat svazek nazývaný po křesťansku manželství, nebránil bych tomu. Ostatní partnerské svazky by moderně mohly mít novou univerzálně platnou definici i název.

17.9.2021 v 18:28 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 586 | Diskuse

Zdenek Horner

Nesmrtelnost lidských práv

Ani Afghánským dobrodružstvím lidská práva nekončí. Možná někteří lidé tu a tam chtějí okovy, ale často hnedle podle nálady a změny počasí je chtějí shazovat, aby si nasadili jiné. Dobrovolnější, kterým říkají povinnost.

15.9.2021 v 14:22 | Karma článku: 5.85 | Přečteno: 195 | Diskuse

Zdenek Horner

Literární mystifikace je legitimní žánr

Tenká hranice mezi mystifikací a urážlivou nemorální bžundou vede po chodníčku skutečného zdravého, nekonzervativního rozumu. Akci rozsahu likvidace dvojčat mrakodrapů nejde utajit. Jsou vážné argumenty proti této konspiraci.

11.9.2021 v 9:22 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 215 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10670

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz