Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 18. srpna 2022 Helena

Na Pražský hrad nepůjdeme

19. 08. 2016 11:40:32
Příští týden mi přijede na návštěvu známá z již islamizovaného německého chalífátu. Budeme se toulat po Praze i po Česku, ale na Pražský hrad nepůjdeme. Proč?

Stranou ponecháme riziko teroristického útoku ve frontě (ideální cíl pro teroristy) před Hradem, která se tedy díky protiteroristickým kontrolám tvoří. Ale proč tam nepůjdeme? Protože bych se musel hanbou propadnout. Musel bych zdůvodňovat tato opatření, že jsou proti teroristům. A od do české reality nezasvěcené Němky bych se samozřejmě dočkal reakce: "Co je to za blbost? Vždyť ta fronta je ideální cíl."

"Zhovadilost" nájemníků pražského Hradu dokládá i "lidová tvořivost".

Je opravdu podivuhodné, co na Hradě vše vymyslí v rámci boje proti terorismu. Občané se na jednu stranu mají proti teroristům ozbrojovat. Ale na Hrad samozřejmě občané se zbraní neprojdou. Až tedy na reportéry MF DNES, kteří prošli s pistolí a s noži bez problémů. MF DNES: Přes kontroly na Hradě lze hravě pronést pistoli i dlouhý nůž.

Naštěstí alespoň někdo, a to občané z Osvětiman, se na Hrad dostanou i bez kontroly.

Je pozoruhodné, jak se Hrad se svými nejbližšími spolupracovníky, ať už se jedná o osobu bez prověrky či poradce z Lukoilu nebo z čínské rozvědky, mění v jakési terárium po vzoru putinovského "kooperativa ozero". To je spolek Putinovi blízkých kamarádů "chatařů", kterým ruský prezident přihrává funkce, zakázky apod. Mezi těmito chataři je např. Putinův kolega z KGB a přítel Miloše Zemana Vladimir Jakunin, na jehož konferenci na Rhodu se Miloš Zeman opět brzy vydá. To, co je nyní na Hradě, mi tak zmíněný kooperativ nejvíce připomíná.

Ostatně věděli jste, že osoba bez prověrky Vráťa, jak ho Zeman nazývá, pobírá vyšší plat než např. hlava moci výkonné resp. předseda vlády? Ne? Tak o tom píší lidovky.cz Úřednická zvůle na Hradě. Již zveřejněnou informaci odmítl přes dva roky zveřejnit.

V článku se mimo jiné uvádí:

Podle Oldřicha Kužílka z Otevřené společnosti se jedná o klasickou úřednickou zvůli. „Hrad je proslavený vulgárně brutálním porušováním zákona. Za nové kanceláře se to možná ještě zhoršilo. Odepírají všelijaké věci a chovají se arogantně,“ reagoval.

A ano, svým chováním, personálním obsazením z řad "starých kamarádů" mi hrad stále více připomíná onu kremelskou věrchušku, kterou např. nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman označuje za kleptokracii.

Je podle Vás odpovídající a normální, aby Mynář bez prověrky pobíral vyšší plat než předseda vlády?

A není divu, že se Zeman tak moc obrací na Rusko a i tamní média ho zbožňují (viz Mediální obraz Miloše Zemana v ruských médiích), když je jím inspirován a podporuje podobné principy. Říká se tomu arogance moci.

Ale uprchlíky samozřejmě zastaví. Protože tahle země je naše. Ale jde spíše o to, koho tím "naše" myslel. A stále více cítím, že tím "naše" myslel sebe, Vráťu, Lukoila Nejedlého a kamarády z řad KGB.

Hanbou bych se musel propadnout, abych šel stát frontu na Hrad, na kterém přebývá tento bizarní spolek.

Autor: Roman Máca | pátek 19.8.2016 11:40 | karma článku: 37.74 | přečteno: 3630x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Nesnesitelná lehkost bití

Díky vysoké důvěře v evidence STB dnes s jistotou víme o neskartovaných agentech. Někdy mám ovšem dojem, že nám to vykládají dnes ti skartovaní agenti, jejichž hloubka fanatismu a ochota zakopat se na desetiletí ve lpění na ...

17.8.2022 v 8:05 | Karma článku: 23.79 | Přečteno: 442 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Mám rád Ruský jazyk i kulturu. Nesnáším urážky této starověké kultury našimi neználky.

Učil jsem se rusky asi 15 let. Po roce 1990 nastal útlum informací a dnes naopak důležité informace ze všech oborů najdete na Webech v Rusku. Zaznamenal jsem i obrovský vývoj vyjadřovacích schopností ruského jazyka při novinkách.

16.8.2022 v 22:16 | Karma článku: 24.78 | Přečteno: 698 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ministryně Černochová: Putina můžeme uzbrojit, musíme se probudit.

Tak tu válku nemáme,ale válku máme blízko.Nejde ani o válku, ale o válčení. A to my pořád podporujeme.Obrovská procenta dodávaných zbraní se prodává mafiánskými obchody dál. Prý jde o 70 % z celého objemu. Všechno se hodí.

16.8.2022 v 10:20 | Karma článku: 30.96 | Přečteno: 642 | Diskuse

Zdenek Horner

Jak se dějiny opakují

Systémy dnes padají stejně jako za Babiše. Není divu. Počáteční převis zájmu a zvědavosti zahltí úplně každý systém. Eskalaci převisu také umocňuje bezduché několikeré pokusné klikání na zdánlivě mrtvou aplikaci.

15.8.2022 v 18:22 | Karma článku: 21.37 | Přečteno: 389 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Již nejde jen o podřezávání větve. jde o mnohem více !

Používám údaje z evropských veřejných zdrojů. Zdejší nejsou důvěryhodné.Pamětníci roku 1947 již nežijí. I v Rusku byl tenkrát hlad.Tady jsme to přežili asi jen s velmi odřenýma ušima.

14.8.2022 v 16:04 | Karma článku: 26.27 | Přečteno: 839 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10760

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz