Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

Na Pražský hrad nepůjdeme

19. 08. 2016 11:40:32
Příští týden mi přijede na návštěvu známá z již islamizovaného německého chalífátu. Budeme se toulat po Praze i po Česku, ale na Pražský hrad nepůjdeme. Proč?

Stranou ponecháme riziko teroristického útoku ve frontě (ideální cíl pro teroristy) před Hradem, která se tedy díky protiteroristickým kontrolám tvoří. Ale proč tam nepůjdeme? Protože bych se musel hanbou propadnout. Musel bych zdůvodňovat tato opatření, že jsou proti teroristům. A od do české reality nezasvěcené Němky bych se samozřejmě dočkal reakce: "Co je to za blbost? Vždyť ta fronta je ideální cíl."

"Zhovadilost" nájemníků pražského Hradu dokládá i "lidová tvořivost".

Je opravdu podivuhodné, co na Hradě vše vymyslí v rámci boje proti terorismu. Občané se na jednu stranu mají proti teroristům ozbrojovat. Ale na Hrad samozřejmě občané se zbraní neprojdou. Až tedy na reportéry MF DNES, kteří prošli s pistolí a s noži bez problémů. MF DNES: Přes kontroly na Hradě lze hravě pronést pistoli i dlouhý nůž.

Naštěstí alespoň někdo, a to občané z Osvětiman, se na Hrad dostanou i bez kontroly.

Je pozoruhodné, jak se Hrad se svými nejbližšími spolupracovníky, ať už se jedná o osobu bez prověrky či poradce z Lukoilu nebo z čínské rozvědky, mění v jakési terárium po vzoru putinovského "kooperativa ozero". To je spolek Putinovi blízkých kamarádů "chatařů", kterým ruský prezident přihrává funkce, zakázky apod. Mezi těmito chataři je např. Putinův kolega z KGB a přítel Miloše Zemana Vladimir Jakunin, na jehož konferenci na Rhodu se Miloš Zeman opět brzy vydá. To, co je nyní na Hradě, mi tak zmíněný kooperativ nejvíce připomíná.

Ostatně věděli jste, že osoba bez prověrky Vráťa, jak ho Zeman nazývá, pobírá vyšší plat než např. hlava moci výkonné resp. předseda vlády? Ne? Tak o tom píší lidovky.cz Úřednická zvůle na Hradě. Již zveřejněnou informaci odmítl přes dva roky zveřejnit.

V článku se mimo jiné uvádí:

Podle Oldřicha Kužílka z Otevřené společnosti se jedná o klasickou úřednickou zvůli. „Hrad je proslavený vulgárně brutálním porušováním zákona. Za nové kanceláře se to možná ještě zhoršilo. Odepírají všelijaké věci a chovají se arogantně,“ reagoval.

A ano, svým chováním, personálním obsazením z řad "starých kamarádů" mi hrad stále více připomíná onu kremelskou věrchušku, kterou např. nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman označuje za kleptokracii.

Je podle Vás odpovídající a normální, aby Mynář bez prověrky pobíral vyšší plat než předseda vlády?

A není divu, že se Zeman tak moc obrací na Rusko a i tamní média ho zbožňují (viz Mediální obraz Miloše Zemana v ruských médiích), když je jím inspirován a podporuje podobné principy. Říká se tomu arogance moci.

Ale uprchlíky samozřejmě zastaví. Protože tahle země je naše. Ale jde spíše o to, koho tím "naše" myslel. A stále více cítím, že tím "naše" myslel sebe, Vráťu, Lukoila Nejedlého a kamarády z řad KGB.

Hanbou bych se musel propadnout, abych šel stát frontu na Hrad, na kterém přebývá tento bizarní spolek.

Autor: Roman Máca | pátek 19.8.2016 11:40 | karma článku: 37.74 | přečteno: 3631x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Prima Evropské hodnoty

Když se chce něco získat ve spravedlivém boji, musí se něco morálně obětovat. Zrazovat, měnit názory, lhát, prostě vše je dovoleno a jde to samozřejmě na vrub Russáků. Kdyby nebyla agrese na Ukrajině, Kurda by nevydali.

3.12.2022 v 15:13 | Karma článku: 27.98 | Přečteno: 464 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnes o zakazování informací na NETu. A nejen u nás.

V některých zemích jsou již dále než my. Trochu zakazují,ale hlavně nabízejí alternativní informace.Tak to funguje v Číně a prý to připravují i v Rusku. Asi to bude i jinde , ale nemám správné infomace.YOU TUBE se pomalu omezuje .

1.12.2022 v 10:11 | Karma článku: 22.49 | Přečteno: 594 | Diskuse

Zdenek Horner

Nesmíme ztrácet základní serióznost

Nejde o nějakou obhajobu jedné z válčících stran. Válka je vždy oboustranně špatná. Špatně vybavení vojáci, nedokonalé informace a neznámý charakter velitelů odkázaných na vlastní nekontrolovatelnou odpovědnost.

29.11.2022 v 1:08 | Karma článku: 27.85 | Přečteno: 594 | Diskuse

Zdenek Horner

Moderní americký gulag současnosti

Jmenuje se Guantanámo a funguje na území cizí země, která proti tomu marně soustavně protestuje. Není to náhodou státní teror, zřídit si na cizím území zařízení, kde mohu porušovat zákony, které ve vlastní zemi porušit nemohu?

26.11.2022 v 19:31 | Karma článku: 34.87 | Přečteno: 870 | Diskuse

Zdenek Horner

Ruský státní terorismus?

Rusko se bohužel chová vůči Ukrajině stále ještě lépe než USA k civilistům v Iráku, Afghánistánu a Sýrii. Nic proti stanovení pravidel pro státní terorismus. Světu by se ulevilo. Ale v radě bezpečnosti OSN by nejspíš vetovali ...

25.11.2022 v 17:49 | Karma článku: 25.39 | Přečteno: 524 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10776

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...