Pravý zemanovec hájí prezidenta za každých okolností

20. 04. 2016 13:47:28
Vlastenci a slušní Češi do boje za Miloše Zemana! Prezidenta si fašizující pražskou kavárnou, americkou ambasádou a dalšími protistátními živly napadat nenecháme! A vůbec nezáleží, že jde o hloupost sdílenou na Facebooku.

Na sociální síti Facebook se můžeme setkat s řadou falešných profilů založených za různými účely. Jeden z takových "patří" i prezidentovi Miloši Zemanovi (link zde).

Že jde o profil falešný lze poznat během několika sekund.

V popisku např. můžeme vidět, že pan prezident se narodil v roce 1968 a studoval školu v polské Vratislavi.

Rovněž obsah profilu je řekněme originální. Např. sdílení článku ze satirického webu.

Či specifický příspěvek o tolik diskutované návštěvě čínských soudruhů, kde byl původní billboard resp. jeho obsah zaměněn za jakousi "islámskou propagandu s arabským písmem".

U tohoto obrázku si všimněme reagujícího diskutéra se jménem Zdenek Strapina. Později se mu budeme věnovat.

Na první pohled je tedy jasné, že se jedná o falešný satirický profil, kterých existuje mnoho. Ale proč vznikl tento článek? Nedávno se na tomto profilu objevil originální příspěvek. Během Zemanovy návštěvy ve Vlašimi údajně došlo k útoku na hlavu státu. Prezident tak měl být polit pivem dvěma výrostky.

Fotografie dvou chlapců zveřejněná na profilu byla opatřena osobitým textem:

ÚTOK NA PREZIDENTA REPUBLIKY

VLAŠIM - Dnes v zámecké restauraci ve Vlašimi, kde byl prezident na večeři se stal útok dvou neznámých hulvátů (viz. foto) na prezidenta republiky. Mladíci se tvářili, že jsou obdivovatelé prezidenta a tak je ochranka prezidenta pustila k němu. Následně mladík v černé košili prezidentovi republiky vylil pivo do klína, mladík v černé mikině mu pak nadával nepublikovatelný slova. Následně oba mladíci z restaurace utekli.

Hradní kancelář prosí širokou veřejnost a jakékoliv informace o těchto dvou mladících. Nabízí odměnu 5000 Kč za informace vedoucí k identifikaci mladíků.

Své poznatky pište do komentáře, případně na email: kancelar@hrad.cz

A byla sdílena 327krát.

Co čert nechtěl, hrdinní zemanovci se jali nebohého politého prezidenta bránit s domněnkou, že jde o zprávu autentickou. Současně začali oběma chlapcům spílat, že by zasloužili na zadek a rovněž se objevily tolik populární úvahy, že chlapci jsou vyslanci různých protizemanovských organizací.

Jistě, někdo by mohl namítat, že dotyční jen hrají společnou hru a že o falešnosti profilu dobře vědí. Ale je tomu skutečně tak? Výše je uveden odkaz a sami si tak můžete udělat obrázek. A já, abych si udělal svůj vlastní, rozhodl jsem se podívat na profily několika zemanových obránců.

Jak jsem již výše zmínil, utkvěl mi v paměti Zdenek Strapina používající jako profilový obrázek státní symboliku. Můžeme tudíž očekávat, že jde o pravého vlastence. Právě oni bývají "kvalitním materiálem" ke studiu. Strapina se u fotografie vyjadřuje s tím, že jde o selhání ochranky a že "tito smradi nemají úctu k ničemu a nikomu". Nechybí rovněž strašení "Usákama", tábory a vojnou.

Miloš Zeman mu dokonce odpovídá. Strapina reaguje zasláním sociálky, veřejným zostuzením v TV a dodává, že v tom má prsty "USácká neziskovka nebo Schapiro".

Jiří Zizu Répal by mladíkům rovnou "rozbil hubu".

Pojďme se ale podívat na diskutéra Strapinu resp. na jeho profil.

Ten se neobejde bez sdílení svérázného a jistě velmi kvalitního článku dispečera ostrahy šířícího proruské lži Ladislava Kašuky, který je nicméně v Rusku prezentován jako známý český novinář. Více o Kašukovi zde.

Správný zemanovec, který prohlédl všechny nepravosti světa, se rovněž neobejde bez konspiračních teorií. Např. chemtrails.

Ale abychom získali lepší přehled, podíváme se na vlastní tvorbu, co např. Zdenek Strapina dále píše na svém profilu.

Obrázek výše tak můžeme komentovat pouze s tím, že je velmi dobře, že se vlastenci pídí po více informacích a vzdělávají se.

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ: Obyvatelé z okolí přehrady Slapy, odjeďte co nejdál, jelikož můžete být uvařeni vrahy z Wall Streetu!

Ale dost již bylo Strapiny a podívejme se na další zemanovce obranáře.

Když obrázek výše resp. komentáře vezmeme odzadu, zaujal mě příspěvek Jiřího Neužila. Ten tvrdí, že mladíci tento hanebný akt spáchali za krvavý dolar ve službě ziskovým ziskovkám. Dále zmiňuje, že dotyční se nedozvěděli pravdu ve škole a že doma mají "asi taky všechno s vykastrovaným mozkem".

Neužil se dále opírá do ČT, kterou nazývá "ČT děvka" čerpající z americké propagandy a označí mladíky za hloupé.

Při čtení tohoto komentáře mě zaujalo ono vyjádření k České televizi. Podíváme se tedy, co Neužil na svém profilu o ČT šíří dále a jaké zdroje informací používá.

Vidíme, že tento zemanovec čerpá např. z proruského konspiračního a dezinformačního portálu aeronet.cz. O Aeronetu více zde. Sdílení článku opatřuje rovněž peprným, ale jistě vysoce odborným komentářem.

Ohledně problematiky ČT nechybí odkaz na další jistě erudovaný portál e-republika.cz doplněný o svérázný komentář z mistrovy dílny.

Dalším přispěvatelem je Marie Kedlova, která mladíky nazve fracky nevychovanými a svoločí.

Pokud se podíváme na profil dotyčné, abychom změnili obsah zkoumání, zaujme nás např. její seznam přátel. V něm se již při úvodním načtením profilu objeví zajímavé osobnosti.

Vedle již zmíněného Kašuky, tvůrce proruských "pravd" z obchodního centra, můžeme vidět např. Petra Cvalína, člena KSČM, rovněž autora stejných "pravd" (o Cvalínovi více zde). Mezi přáteli nechybí ani Petr Králíček, který funguje jako cestovní kancelář pro dobrovolníky, kteří půjdou se zbraní v ruce pomoci ruským vlastencům na Donbas (více zde).

A na závěr se podívejme např. na Jozefa Chocinu, kterého zajímá, kdo chlapce poslal.

Třeba se to nakonec jednou dozví. A kdo ví... Možná to bude zanesené i v učebnicích, podle kterých se bude vyučovat na dnes tak populární vysoké škole života.

Poučení

Mezi podporovateli Miloše Zemana je jistě řada inteligentních osob, se kterými bych dokázal diskutovat s respektem a velmi rád bych si vyslechl jejich názory. Ale jsou i tací a není jich málo, kteří na základě zaručených objektivních a pravdivých informací z proruských webů, díky studiu na vysoké škole života a používáním selského rozumu, jednoduše prohlédli. A u kterých použití českého jazyka nabralo nového rozměru.

Díky výše uvedenému vzdělávání se tak stali erudovanými odborníky na mezinárodní vztahy, politiku, ekonomii, bezpečnostní otázky, migraci, islám... Jen ještě na té mediální gramotnosti je třeba trochu zapracovat.

Pak to již bude dokonalé!

PS. Z důvěryhodného zdroje blízkého prezidentské kanceláři jsem získal informaci, že zastánci prezidenta v této pivní kauze budou 28.10.2016 vyznamenáni vysokými státními vyznamenáními. Rovněž získají bezpečností prověrku a jeden výtisk Peroutkova článku. Součástí ceremonie bude i předání dárkového balíčku od firmy LUKOIL a zábavný program obstará krtek a panda.

Onen pomyslný souboj s Milošem Zemanem jednou skončí.

Ale souboj s hloupostí?

Ten je nekonečný.

Autor: Roman Máca | středa 20.4.2016 13:47 | karma článku: 38.11 | přečteno: 4576x

Další články blogera

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma článku: 41.52 | Přečteno: 14794 | Diskuse

Roman Máca

Tak trochu jiná reportáž z Prague Pride 2018

V sobotu jsem se zúčastnil Prague Pride, resp. jedné „doprovodné akce“. Tou „doprovodnou akcí“ byla protidemonstrace, kterou svolali neonacisté z tzv. Národní obrody a bylo to vskutku výživné.

13.8.2018 v 10:08 | Karma článku: 44.80 | Přečteno: 64818 | Diskuse

Roman Máca

Ovčáčkův svět: Prokazatelné ruské lži o Zemanovi nevadí, z ČT a Respektu se může pominout

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček vytáhl do další bitvy s Českou televizí a s týdeníkem Respekt. A ani na mě tentokrát nezapomněl. Prý jsem autorem dezinformace, kterou média nekriticky převzala.

24.5.2018 v 11:07 | Karma článku: 45.10 | Přečteno: 10523 | Diskuse

Roman Máca

Podivuhodné vztahy u sponzorů Miloše Zemana: miliardář a právníci u ruského konzulátu...

Spolek Přátelé Miloše Zemana z velké části financuje (ne)kampaň za zvolení Miloše Zemana. Figurují v něm jména jako Mynář, Nejedlý, Srp, Veleba, Galuška. Parta je to skutečně zajímavá a podivuhodní jsou i její sponzoři.

26.1.2018 v 7:42 | Karma článku: 48.50 | Přečteno: 68530 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Josef Nožička

Právo kritizovat Českou televizi má jak běžný občan, tak i prezident

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek veřejně vyslovil přání, aby se změnilo vedení České televize, k čemuž by mohlo vést neschválení výročních zpráv o hospodaření veřejnoprávní televize Poslaneckou sněmovnou.

15.6.2019 v 18:15 | Karma článku: 43.97 | Přečteno: 3197 | Diskuse

Jirka Severa

Liberalismus u primátů druhu homo blbus americanus

Dočetl jsem zajímavou knihu. Byl to přepsaný traktát Susany Jacobyové původně vydaný v roce 2008, zvaný Věk amerického nerozumu. Spisovatelka ho doplnila a aktualizovala na součas Trumpova prezidentsví a přidala podtitulek...

14.6.2019 v 6:39 | Karma článku: 18.99 | Přečteno: 725 | Diskuse

Josef Nožička

Redaktor Palata proklíná Babiše, neboť americký konvoj musel zastavit na D1…

Kdo nese hlavní vinu na tom, že přesun amerického konvoje po české dálnici D1 nedopadl příliš slavně? Názory jsou různé...

1.6.2019 v 19:40 | Karma článku: 47.39 | Přečteno: 8165 |

Ondřej Höppner

Nejdivnější kandidáti do parlamentu EU: Miss ráhno slečna Glajchšaltová

Představujeme nejdivnější kandidáty do parlamentu Evropské unie: Miss ráhno slečna Glajchšaltová chce vyváženou Evropu, ne že ne.

19.5.2019 v 6:26 | Karma článku: 13.40 | Přečteno: 726 | Diskuse

Ondřej Höppner

Užitečný idiot, nebo aktivista? Demonstrace proti Benešové jsou děsivé. Je libo deštník?

Užitečný idiot, nebo přičinlivý občan? Kdo je tajemný Mi – Mi? Demonstrace proti nové ministryni mají vážný problém, o kterém se nesmí mluvit. Deštník jako řešení.

18.5.2019 v 18:27 | Karma článku: 33.91 | Přečteno: 1297 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10402

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz