Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 19. října 2021 Michaela

Plivnutí do tváře české kontrarozvědky a ministerstva vnitra

10. 03. 2016 18:50:54
Pomyslné plivnutí přichází od Miloše Zemana, který si na svou oslavu v ceně bezmála půl milionu korun z kapes daňových poplatníků zve mezi svými stoupenci i redaktora proruského dezinformačního portálu Aeronet.cz Petra Cvalína.

Aeronet.cz je např. zmíněn ve zprávě pro ministry od kontrarozvědky BIS, kde je portál označen jako "zdroj nebezpečné proruské propagandy" viz článek Respekt.cz. Portál se také pravidelně objevuje ve zprávách o extremismu ministerstva vnitra např. zde a zde. Samotný Petr Cvalín je skrze Aeronet.cz (zde), svůj blog na idnes.cz (zde) a další portály, na kterých publikuje identické články, rovněž šiřitelem konspirace v kauze "muže s hnědou bundou", čemuž jsem se věnoval v článku Kampaň proti islámu a migraci vedená migrantem žijícím mezi muslimy.

O portálu Aeronet.cz více v článku Jak "informují" tzv. proruské weby?

Dalším eskapádám člena KSČM Petra Cvalína, který byl prezidentem pozván na oslavu, se věnují lidovky.cz viz Píše na proruské servery a řeční s extremistou Bartošem. Hradu ale komunista Cvalín nevadí a idnes.cz viz Šíří proruské konspirace, ale chválí Zemana. Pozvali ho na Hrad. Zde je mimo již zmíněné eskapády uvedeno tvrzení Petra Cvalína: "Máte pravdu, že tento web je znám i konspiračními teoriemi, ale mé články jsou vždy podložené ověřenými fakty."

Toto tvrzení je jen další z jeho lží. Petr Cvalín např. píše o městě Sloviansk na východní Ukrajině, které bylo podle něj skoro vymazáno z mapy, na místě byly připravovány koncentrační tábory a šíří další podobné bizarnosti. Toto město ale podle všeho sám nenavštívil, zatímco já ano a mohl jsem se lehce přesvědčit, že Petr Cvalín pouze lže. Rozporování v článku Proruská propaganda aneb pokles až na morální dno?

Zajímavá byla rovněž starost Petra Cvalína o osud evropských židů. Vyjádřil tak znepokojení nad postupem evropských politiků, kdy vzrůstající počet muslimů v Evropě židy ohrožuje. Cvalín jako mladý politik se tak o bezpečnost evropských židů stará specificky, když vystupuje po boku nejznámějšího českého antisemity Adama Bartoše. Více v článku Oportunismus mladého komunisty?

Proč je pozvání Petra Cvalína problematické?

Odpověď je jednoduchá. Mezi devíti sty pozvanými lze předpokládat řadu osob, které mají přístup k nadstandardním informacím. Ty se následně vzhledem k možnému alkoholovému oblouznění jejich nositelů mohou dostat do rukou osoby, která figuruje v rámci iniciativy, na kterou upozorňuje jak BIS tak ministerstvo vnitra.

Nicméně vzhledem k specifickému okruhu osob kolem prezidenta se lze domnívat, že na Hradě se v onen večer objevilo více osob provázaných s ruskými či čínskými mocenskými ambicemi v ČR potažmo v EU.

Petr Cvalín není na Hradě nováčkem. V červenci 2015 nahrává na svůj facebookový profil fotografii ze setkání s prezidentem. Můžeme tak vidět zajímavé panorama, kde je po levici prezidenta jeho kancléř bez prověrky a po pravici redaktor portálu, který se nachází v hledáčku BIS a ministerstva vnitra.

Ano, pane prezidente, výběr hostů byl správný. Komunista, lhář a proruský propagandista vás jistě rád oslaví. A na to, že na výstupy jeho aktivit upozorňuje BIS a ministerstvo vnitra, na to ohled samozřejmě neberte. My zemanovci se tak pouze těšíme na další 17. listopad, který nám určitě opět ráda zorganizuje "občanská aktivistka" Jelena Vičanová.

Viz Ohlédnutí za 17. listopadem 2015: vztahy, intriky a spory mezi jednotlivými aktéry?

Autor: Roman Máca | čtvrtek 10.3.2016 18:50 | karma článku: 34.73 | přečteno: 4077x

Další články blogera

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 15229 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Pavel Maršík

Od Husáka k Zemanovi

Kdo pamatuje Gustáva Husáka musí zírat jak je možné, že v přímé volbě vyhrál jeho klon. Miloš Zeman a jeho okolí se v mnohém s posledním komunistickým prezidentem podobají.

19.10.2021 v 8:17 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 335 | Diskuse

Zdenek Horner

Závislost na konspiračních teoriích

Můj oblíbený dědeček často říkával: Zlatá střední cesta. Neměl ovšem současně daleko k tomu, aby mě výchovně nepošťuchoval. Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně, a dodával potichu: (mimo naší babičky).

18.10.2021 v 14:40 | Karma článku: 8.71 | Přečteno: 243 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo dostane nyní na frak. Nebude to ta demokracie ?

Ať dopady volby špatně nebo dobře,tak psychických problémů bude přibývat.Nyní se objevily seriové maily, které říkají ,že volby byly podvod a slepené koalice neodpovídají zákonům ČR. Něco na to asi bude..

17.10.2021 v 13:32 | Karma článku: 34.01 | Přečteno: 1083 | Diskuse

Zdenek Horner

Pravý ráj na Zemi

Přesněji, pravý ráj v Česku, navzdory zásadnímu odporu k zelenému údělu, vítězství levice v Německu, různorodosti deviací tržních podmínek. Koalice Anti AB přešlapuje na místě. Nečekají na Godota, ale na data ...

16.10.2021 v 19:09 | Karma článku: 15.71 | Přečteno: 424 | Diskuse

Pavel Maršík

Smutný konec Prezidenta republiky

Volby skončily. Občané se rozhodli pro změnu politické orientace. Doba hnutí jednoho muže se uzavírá. Na jak dlouho rozhodne nová vládní garnitura, ale i všichni občané ČR, podle toho jak přijmou nepopulární opatření.

15.10.2021 v 9:48 | Karma článku: 23.23 | Přečteno: 564 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10673

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz