Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. července 2021 Bořivoj

Plivnutí do tváře české kontrarozvědky a ministerstva vnitra

10. 03. 2016 18:50:54
Pomyslné plivnutí přichází od Miloše Zemana, který si na svou oslavu v ceně bezmála půl milionu korun z kapes daňových poplatníků zve mezi svými stoupenci i redaktora proruského dezinformačního portálu Aeronet.cz Petra Cvalína.

Aeronet.cz je např. zmíněn ve zprávě pro ministry od kontrarozvědky BIS, kde je portál označen jako "zdroj nebezpečné proruské propagandy" viz článek Respekt.cz. Portál se také pravidelně objevuje ve zprávách o extremismu ministerstva vnitra např. zde a zde. Samotný Petr Cvalín je skrze Aeronet.cz (zde), svůj blog na idnes.cz (zde) a další portály, na kterých publikuje identické články, rovněž šiřitelem konspirace v kauze "muže s hnědou bundou", čemuž jsem se věnoval v článku Kampaň proti islámu a migraci vedená migrantem žijícím mezi muslimy.

O portálu Aeronet.cz více v článku Jak "informují" tzv. proruské weby?

Dalším eskapádám člena KSČM Petra Cvalína, který byl prezidentem pozván na oslavu, se věnují lidovky.cz viz Píše na proruské servery a řeční s extremistou Bartošem. Hradu ale komunista Cvalín nevadí a idnes.cz viz Šíří proruské konspirace, ale chválí Zemana. Pozvali ho na Hrad. Zde je mimo již zmíněné eskapády uvedeno tvrzení Petra Cvalína: "Máte pravdu, že tento web je znám i konspiračními teoriemi, ale mé články jsou vždy podložené ověřenými fakty."

Toto tvrzení je jen další z jeho lží. Petr Cvalín např. píše o městě Sloviansk na východní Ukrajině, které bylo podle něj skoro vymazáno z mapy, na místě byly připravovány koncentrační tábory a šíří další podobné bizarnosti. Toto město ale podle všeho sám nenavštívil, zatímco já ano a mohl jsem se lehce přesvědčit, že Petr Cvalín pouze lže. Rozporování v článku Proruská propaganda aneb pokles až na morální dno?

Zajímavá byla rovněž starost Petra Cvalína o osud evropských židů. Vyjádřil tak znepokojení nad postupem evropských politiků, kdy vzrůstající počet muslimů v Evropě židy ohrožuje. Cvalín jako mladý politik se tak o bezpečnost evropských židů stará specificky, když vystupuje po boku nejznámějšího českého antisemity Adama Bartoše. Více v článku Oportunismus mladého komunisty?

Proč je pozvání Petra Cvalína problematické?

Odpověď je jednoduchá. Mezi devíti sty pozvanými lze předpokládat řadu osob, které mají přístup k nadstandardním informacím. Ty se následně vzhledem k možnému alkoholovému oblouznění jejich nositelů mohou dostat do rukou osoby, která figuruje v rámci iniciativy, na kterou upozorňuje jak BIS tak ministerstvo vnitra.

Nicméně vzhledem k specifickému okruhu osob kolem prezidenta se lze domnívat, že na Hradě se v onen večer objevilo více osob provázaných s ruskými či čínskými mocenskými ambicemi v ČR potažmo v EU.

Petr Cvalín není na Hradě nováčkem. V červenci 2015 nahrává na svůj facebookový profil fotografii ze setkání s prezidentem. Můžeme tak vidět zajímavé panorama, kde je po levici prezidenta jeho kancléř bez prověrky a po pravici redaktor portálu, který se nachází v hledáčku BIS a ministerstva vnitra.

Ano, pane prezidente, výběr hostů byl správný. Komunista, lhář a proruský propagandista vás jistě rád oslaví. A na to, že na výstupy jeho aktivit upozorňuje BIS a ministerstvo vnitra, na to ohled samozřejmě neberte. My zemanovci se tak pouze těšíme na další 17. listopad, který nám určitě opět ráda zorganizuje "občanská aktivistka" Jelena Vičanová.

Viz Ohlédnutí za 17. listopadem 2015: vztahy, intriky a spory mezi jednotlivými aktéry?

Autor: Roman Máca | čtvrtek 10.3.2016 18:50 | karma článku: 34.73 | přečteno: 4076x

Další články blogera

Roman Máca

Otevřený dopis České televizi

Situace na naší mediální scéně mě nenechává klidným, a proto jsem se rozhodl napsat otevřený dopis České televizi.

4.2.2019 v 12:35 | Karma článku: 41.54 | Přečteno: 15219 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Konzervativci v pevné náruči Okamurově?

Je nesmírně zajímavé si přečíst, jak se konzervativci chtějí sami vidět, ale je také nezbytné se k tomu vyjádřit. Politické hranice nekolíkují realitu přirozeného života. Vždy jde o společenský konstrukt, který je čistě účelový.

28.7.2021 v 22:12 | Karma článku: 10.25 | Přečteno: 424 | Diskuse

Petr Říha

XI. Sjezd ČSBS, aneb když ruka ruku myje

Za svůj život jsem zažil několik sjezdů. Byly ustavující, slučovací, řádné i mimořádné. Tenhle byl sice řádný, ale velmi mimořádný a zřejmě pro mne i pro bojovníky poslední.

27.7.2021 v 0:18 | Karma článku: 15.58 | Přečteno: 362 |

Zdenek Horner

Faktická analýza Orbánova norimberského zákona

V článku najdete odkazy na znění zákona nebo na místa, kde najdete případně různé verze různě zabarvených překladatelů. Ačkoliv příliš nevěřím na obrácení zdravého rozumu prostřednictvím faktů, jsou tato fakta nezbytná.

22.7.2021 v 10:28 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 630 | Diskuse

Zdenek Horner

Extremismus má vždy stejný scénář

Extremismus je vědomým porušením morálky, který bohužel často vede ke globálním katastrofám typu světové války. Nyní s tím přichází, pro mnohé nenápadně a nečitelně, Orbán prostřednictvím referenda v Maďarsku.

21.7.2021 v 16:25 | Karma článku: 9.83 | Přečteno: 380 | Diskuse

Zdenek Horner

Nejde jen o to nějaký zákon vyhlásit

Státečníci heterosexuálové z Maďarska hlásí první milion dětí zachráněných ze spárů LGBTQ+ neziskovek. Jak nám sdělila jediná objektivně informovaná tisková agentura ORBA, počet žádostí o změnu pohlaví z jeslí a mateřských školek

18.7.2021 v 7:39 | Karma článku: 6.11 | Přečteno: 385 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10661

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Najdete na iDNES.cz