Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

Úvaha o sprostém komplotu proti soudruhu Ransdorfovi

7. 12. 2015 13:46:29
Jednoho dne seděl Miloslav ve své bruselské pracovně a přemýšlel: "Proč mě nikdo nemá rád? Vždyť chci přece komunismus pro všechny. Spravedlivý svět, ve kterém jsou si všichni rovni a jen někteří rovnější."

Upadal do smutku a zoufal si nad svým mizerným platem europoslance, který nestačí ani na základní obživu, a tak se musel zadlužit. Zoufal si nad drzostí americké ambasády, která úmyslně chodce a další objekty staví do cesty jeho automobilu. "Ani ti podlí novináři mi nedají pokoj," povzdechl si u vzpomínky, jak byl sprostě natočen, když si na pár minut odskočil podepsat prezenčku, aby dostal poslanecké náhrady za celý den.

"Měl jsem s tím novinářským zmetkem zatočit! Jako Stalin! Po bolševicku!" Rozčílil se Miloslav a udeřil pěstí do stolu, až nadskočila malá bronzová busta soudruha Lenina. "Cožpak nikdo nechápe, že to dělám pro lid a bojuji za práci a sociální jistoty pro všechny?" Připadal si osamocen jako kůl v plotě. S rozhořčením, že musí být dnes v práci do šesti, aby ho zase nějaký trouba nenatočil, opírá čelo o stůl a usíná.

"Cink, cink...," ozývá se najednou zvuk označující příchozí mail. Miloslav zvedá rychle hlavu. "Přece jen na mě někdo myslí," poskočí radostí. Ve spěchu a s očekáváním mail otevírá a s nadšením prohlíží.

Pozn. Díky mé práci pro CIA, NSA, Ilumináty, Skupinu Bilderberg, židozednářské lobby, ukrajinskou juntu, Hate Free Culture a americkou ambasádu jsem se dostal k obsahu mailu a text tak přikládám níže.

Mé milé milované,

jmenovat se jméno Dr. Ohosu Idaho, syn nejvyššího. Napsat já tebe, mít 700 000 000 euro v Bank of Burkina Faso. Ty poslat 100 euro Pay Pal a tebe já poslat odměna pak hned 350 000 000 euro Zürcher Kantonalbank Švýcarsko do banka na účet jméno tvá.

S láska Dr. Ohosu Idaho, syn nejvyššího

"Konečně se na mě usmálo štěstí a spravedlnost přece existuje," pomyslel si Miloslav a pohladil sošku Lenina po hlavě. Rychle odesílá požadovaných 100 eur, vytiskne si onen mail a připravuje se na cestu do Švýcarska. Do kapitalistického Švýcarska, chudé země v chaosu a nad propastí, jelikož zde nikdy nevládla spravedlivá diktatura proletariátu. "Ale komunista se nesmí bát ničeho, kupředu levá, zpátky ni krok," dodává si odvahy a vzpomene si na hrdinské činy staršiny Ivanova, jenž za války, aby neponičil úrodu, přenesl přes pole svůj tank na zádech. "Počkat, to přece sám z banky neodnesu, takový ranec valut. Nejsem Ilja Muromec a chce to zlepšováček," zamyslí se. "Musím si na to někoho najmout a aspoň dám obyčejným lidem práci," pronese v duchu sociálního cítění. Osloví tak tři nezaměstnané, pány P. G., A. D. a J. H., kteří s nabídkou stěhovácké brigády souhlasí. Miloslav i brigádníci se posléze vydávají na cestu do kapitalismem zbídačeného Švýcarska.

Když dorazí na místo, vchází Miloslav s P. G., A. D. a J. H. do banky. "Čest práci," pozdraví bankovní úřednici. "Jdu si vybrat nějaké peníze, 350 milionů éček z účtu na jméno Ransdorf." "Ano pane, vydržte chvilku, podívám se do počítače," reaguje úřednice. "Bohužel, žádný takový účet u nás nevedeme," kroutí žena odmítavě hlavou. "Jak je to možné? Tady to máte černé na bílém! Vše je čisté jak sibiřská vodka," nenechává se Miloslav jednoduše odbýt. Současně zvyšuje hlas, demonstrativně mává papírem a druhou ruku zatíná v pěst. "Vydržte chvíli, musím se poradit s nadřízeným," pronese pracovnice a odchází do vedlejší kanceláře, odkud volá policii, že se v bance objevil nebezpečný šílenec.

A dál? Dál již ten příběh znáte.

Naštěstí pravda vždy vypluje na povrch. A nyní již můžeme sledovat, jak diskutéři z novinek za využití precizních investigativních metod odhalují, že vše je jen další americké spiknutí proti slušnému člověku.

A já? Já jsem přesvědčen, že pověst soudruha bude nakonec očištěna, americkou zinscenovanou lumpárnu odrazíme a budeme i nadále pod vedením komunistické strany vyhlížet světlé zítřky.

Článek je samozřejmě fiktivní satirickou povídkou. Nicméně věřím, že se ještě setkáme s řadou satirických výroků v rámci této kauzy. Co ale satirou zůstává, ale bohužel fikcí není? To jsou události okolo letošního 17. listopadu, do jejichž zákulisí jsem se pokusil podívat v článku Ohlédnutí za 17. listopadem 2015: vztahy, intriky a spory mezi jednotlivými aktéry.

Autor: Roman Máca | pondělí 7.12.2015 13:46 | karma článku: 39.74 | přečteno: 4903x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

Děti na prodej za tři stovky....

Je nadpis na idnes.cz, který mě praštil do očí.Autoři článku píší o prodávání dětí v obci Předlice, která je nedaleko německých hranic, kamioňákům na sexuální praktiky. ​

3.12.2022 v 21:16 | Karma článku: 13.10 | Přečteno: 191 | Diskuse

Ladislav Jílek

Ještě ke Slánskému

Kousek níže je blog připomínající 70 let od popravy skupiny Slánský a spol. Nedá mi to, abych k tomu něco nedodal. Prvně si položme otázku: Mohli s tím ti postižení počítat?

3.12.2022 v 21:05 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 168 | Diskuse

Karel Trčálek

Opravdu naše hrdinná armáda potřebuje americké vrtulníky za 30 miliard?

Naše armáda se chce zbavit zastaralé východní techniky. Otázka zní, jestli naše hrdinná armáda nové vrtulníky tak nezbytně potřebuje. Jestli bychom naše české korunky neměli cpát do jiných, potřebnějších záležitostí

3.12.2022 v 10:20 | Karma článku: 16.96 | Přečteno: 348 | Diskuse

Pavel Ďuran

Nové vrtulníky pro naši armádu

O dvou tuctech amerických stíhaček pro naše vojenské letectvo se, možná pro jistotu, přestalo mluvit.

3.12.2022 v 8:55 | Karma článku: 32.48 | Přečteno: 735 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Výročí soudružských poprav

Dne 3.12.1952 bylo na dvoře pankrácké věznice oběšeno 11 předních činitelů KSČ. Dějiny spíše výjimečně zaznamenaly historickou spravedlnost.

3.12.2022 v 6:17 | Karma článku: 34.54 | Přečteno: 1122 | Diskuse
VIP
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 10776

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik Institutu pro politiku a společnost, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...