Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Myslitelé z diskusí na novinky.cz obhajující okupaci vlastní země

22. 08. 2017 9:25:55
Diskuse na webu novinky.cz jsou místem známým vysokou mírou výskytu rudohnědé demence a primitivismu. Nabízí se tak pohled, co "novinkáři" vyplodili pod článkem věnovaným výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Onen článek nese název Lidé si připomněli srpnovou okupaci z roku 1968.

Kdo specifické diskuse na novinkách zná, je mu jasné, že pod článkem se dosytosti vyřádí sovětské internetové gardy. Ty rovněž po vložení příspěvku diskusi důkladně sledují a pečlivým mačkáním možnosti souhlasím/nesouhlasím ji normalizují. Nekompromisním klikáním tak ukazují nezdolnou vůli pokrokového lidu spojeného se Sovětským svazem na věčné časy.

Pojďme na to...

Pan Jan velebí boha za to, že "tu přijeli bratři SSSR!"

Pro pana Zdeňka byl příjezd "bratrů" menší podvod než "hadrová revoluce".

Samozřejmě. Invaze půlmilionové armády, stovky mrtvých, únos státních představitelů do Moskvy a více než dvacetiletá okupace cizí armádou byl jistě menší podvod na lidech než sametová revoluce.

Určitě s ním budou souhlasit i pozůstalí po stovkách našich zavražděných občanů.

Nad tím, že to skončilo smutní pan Miroslav. Chybí mu dráty na hranicích. Ale prý současný stav brzy skončí.

Pro pana Josefa byla doba sovětské okupace nejspravedlivější dobou pro pracující v dějinách. Prý tu bylo krásně a žilo se opravdu v míru a bezpečí.

Na "zlaté časy", když nad námi bděli, vzpomíná i pan Vladimír. Kdyby tu prý sovětská armáda zůstala, neměli bychom takový státní dluh.

Jistě. Naše ekonomika a vůbec kvalita života se Sovětským svazem na věčné časy u nás jen vzkvétala. Nabízí se tak porovnání průměrné délky života u nás a v sousedním Rakousku, kde se to obešlo bez budovatelů světlých zítřků viz Pohled do statistiky: O kolik let každému z nás komunisté zkrátili život.

Že to skončilo lituje i pan Petr. Prý bylo líp než v tomto "kapitalistyckem" bordelu.

Asi pro někoho lépe i bylo. Když uměl správně agitovat a měl požadovaný dělnicko-rolnický původ. To pak nezáleželo vůbec na tom, že dotyčný neovládá ani základy pravopisu.

Pan Karel tehdy věřil, že jde o okupaci. Nicméně později prohlédl. Vojska Varšavské smlouvy nás tak celých 21 let chránila. Následně si stěžuje na polistopadový stav, kdy se zřejmě stal levnou pracovní silou, nezaměstnaným nebo bezdomovcem.

Je to tedy strašné, že žijeme v systému, kde má pan Karel život ve svých rukou a je jen čistě na něm a jeho schopnostech, jakou práci bude vykonávat. Pokud je nespokojen, může pracovat na své kvalifikaci a najít si práci lepší u nás nebo v zahraničí.

Ale to ne... Lepší je nadávat a svalovat vinu za vlastní neúspěchy.

V závěru zmiňuje údajné americké okupanty. Ti k nám po 89. také nejspíše vtrhli s půlmilionovou armádu a pozabíjeli stovky Čechů.

Než Američana nebo běžence, to raději Rusa, domnívá se pan Vladimír. V 68. ho prý zajímala děvčata. A i přes stovky mrtvých, to vlastně až tak kruté opravdu nebylo.

Oblíbenou mantrou obhajoby invaze a následné okupace je, že teď je to vlastně daleko horší, že nás okupují USA, EU, NATO, ilumináti, židozednáři a vůbec kdokoliv, kdo není obyčejnému českému člověku s "Vysokou školou života" po vůli.

Tento rozpor komentuje např. slovenský regionální politik a učitel historie Juraj Smatana.

Další častou mantrou je, že Rusové za nic nemohou. Za vše mohou Ukrajinci a i Brežněv byl prý Ukrajinec. Prý máme být fér a neházet to na Rusko, zmiňuje pan Miloslav.

Zajímavé je, že např. ukrajinský velvyslanec výročí invaze připomíná a rovněž položil květinu k pomníku jedné z českých obětí. Zatímco na ruské ambasádě je ticho po pěšině a současná ruská propaganda na to má jasný pohled. Šlo o internacionální bratrskou pomoc, záchranu před kontrarevolucí a vpádem vojsk NATO. Ale Rusové samozřejmě za nic nemohou.

Jako z onoho ruského dokumentárního filmu, který není určen pro českého diváka, referuje i pan Vladimír. Je šťasten, že vojska Varšavské smlouvy onen údajný státní převrat překazila.

Nutno podotknout, že dotyčný je rovněž v diskusích na novinkách precizním forenzním analytikem a jeho kvality jsem ocenil v článku Úvaha o sprostém komplotu proti soudruhu Ransdorfovi.

Ale stejně, abychom ještě s láskou na vojska Varšavské smlouvy nevzpomínali. Ta nás přece zachránila před "kavárnickým řáděním", kdy je samozřejmě úkolem kavárny k nám tahat muslimy.

Paní Ivana se obává muslimů a vzývá "ruského přítele". Nicméně faktem je, že právě Rusko je zemí s nejvyšším počtem muslimů v Evropě.

Paní Eliška vzpomíná na své mládí. V 68. byla rok vdaná a díky "bratrské pomoci" měla možnost v klidu, míru a v životních jistotách vychovat děti.

S tím klidem a mírem jistě budou souhlasit i pozůstalí po zavražděných obětech.

Nyní je tedy paní Elišce pravděpodobně 70 a více. A bývá pravidlem, že když je člověk mladý a zdravý, žije se mu většinou lépe, než když je starý a ubývá mu sil. Otázkou by bylo, zda by si nyní většina mladých novomanželů přála návrat sovětských tanků, který by doprovázely stovky mrtvých. Nejspíše ne.

Paní Eliška si také stěžuje na výši svého důchodu. Otázkou také je, zda by její důchod nebyl dnes vyšší, kdyby naše země tehdy nabrala více svobodný směr a došlo k reformám. Odpověď snad dá zamyšlení nad průměrnou výší např. německého a ruského důchodu. Samozřejmě ruští penzisté díky tomu klidu a míru, co tam zabezpečovala ruská resp. sovětská armáda se mají mnohem lépe než ti západní resp. němečtí. Jasně.

A nakonec si dejme novinkový bizar. Zde je dost možné, že jde o trolling tamních soudruhů. Nicméně za zamyšlení stojí počty souhlasím/nesouhlasím.

Tématu srpna 1968 se věnovali např. i na tzv. Parlamentních listech (nejsou parlamentní ani listy). V tamní diskusi se tak sovětští vlastenci rovněž naplno projevili. Ale zde jen krátký příklad, jelikož jsem při pročítání diskuse neměl dostatečný počet pytlíků na zvracení.

V ní se objevuje zřejmě volič KSČM, který diskusi podobnými výkřiky viz níže spamuje, s přihlašovacím jménem "Volit budeme zase pana Zemana".

No a dotyčný se k tomu opravdu postavil: "Rusové, pusťte to na Prahu, tam podporují agresora uSSa a NATO."

A když se věnujeme tomuto zemanovci, dlužno dodat, že prezident republiky k výročí srpna 1968 mlčí. Ale to asi ani nikoho nepřekvapí. Bratrská pomoc je jednoduše bratrská pomoc.

Závěrem

Mnozí "novinkáři" tak označují současný stav naší země jako daleko horší než bylo tohle.

Na sovětské bratry totiž s láskou vzpomínají.

Pozn. Pokud jste fanoušky myslitelů z novinek, lajkněte si na Facebooku Idioti z Novinek a Novinkáři.

Autor: Roman Máca | úterý 22.8.2017 9:25 | karma článku: 42.26 | přečteno: 6329x

Další články blogera

Roman Máca

Na Česko chce poslat ruské tanky, současně od Čechů prosí peníze

Petr Michalů je skutečně zvláštní postavou internetového dění. Před více než rokem odcestoval do Ruska, aby tam požádal o politický azyl. Prý ho z ČR vyhnali. Odtud nazývá Čechy otroky, ale zároveň je prosí o peníze.

18.9.2017 v 14:45 | Karma článku: 40.60 | Přečteno: 7578 | Diskuse

Roman Máca

Volby jsou na nic, chce to násilný převrat, volají proruští "domobranci"

Není tajemstvím, že se v České republice vyskytují ozbrojená polovojenská uskupení, jejichž vášně umocňuje ruská a proruská propaganda. Věří na chemtrails, že EU chce zrušit písmeno Ř a současně řinčí zbraněmi.

29.8.2017 v 14:36 | Karma článku: 37.27 | Přečteno: 5397 | Diskuse

Roman Máca

Liglass Trading jako bílý kůň pro rusko-hradní "kšeftíky" v Kyrgyzstánu?

"Zeman má kolem sebe *****, Nejedlého a Mynáře, kteří dělají byznys na jeho hlavu, Kellner, Čína a tohle," prozradil podle hlidacipes.org Andrej Babiš na setkání se studenty v Olomouci na jaře 2017.

18.7.2017 v 9:19 | Karma článku: 46.47 | Přečteno: 18059 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vít Hassan

Vrah, nebo oběť české justice? Rozhovor s Lukášem Nečesaným.

Lukáš Nečesaný se šel dne 21.2. 2013 nechat ostříhat ke své známé kadeřnici v Hořicích. Vybral si k tomu čas těsně před zavírací dobou, která byla v 17:00 hodin.

21.9.2017 v 13:34 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 731 | Diskuse

Vladimír Havránek

KSČM ztratila paměť a považuje nás za otloukánky...hlavně díky nim!

Průměrná mzda dosáhla ve 2. čtvrtletí 29 346 Kč. Před třemi roky to bylo o 5 000 Kč méně.Jistě jsme po sametové revoluci předpokládali, že rozdíl mezi námi a západem bude menší. Dědictví jaké si i díky KSČM neseme je dodnes znát.

21.9.2017 v 12:34 | Karma článku: 28.81 | Přečteno: 685 | Diskuse

Tomáš Flaška

Má to nějak popletené náš pan prezident

Strašně moc stál o setkání s americkým prezidentem. Ten asi věděl moc dobře, proč zase o to nestál on. A kdo za to může? Kmoníček!

21.9.2017 v 11:42 | Karma článku: 31.12 | Přečteno: 775 | Diskuse

Tomáš Gayer

Praktický průvodce jak volit

Téma tohoto kresleného blogu: Jak volit? Třicet jedna subjektů nám nabízí 31 zaručených způsobů, jak se dostat do ráje. Co s tím? Zapojit smysly nebo obyčejnej selský rozum....?

21.9.2017 v 10:26 | Karma článku: 21.60 | Přečteno: 534 | Diskuse

Karel Januška

Občané potřebují spravedlivé soudy

Úvaha nad některými rozhodnutími soudů. Soudci vyšších soudů se zbavují odpovědnosti za svá rozhodnutí.

21.9.2017 v 9:57 | Karma článku: 8.21 | Přečteno: 220 | Diskuse
Počet článků 79 Celková karma 41.64 Průměrná čtenost 6428

Jedinec zabývající se problematikou bezpečnosti internetu, sociálních sítí, mediální manipulace a obecně témat, která považuji za aktuální a potřebná. Také trochu cestovatel a dobrodruh. Přežil jsem týden v Nigérii, konflikt na východní Ukrajině a zemětřesení v Ázerbajdžánu. Věčný student cizích jazyků, celoživotní sportovec a příležitostný kuchař.

Věřím, že moudrost, slušnost a lidská vzájemnost je tou správnou cestou.

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)

Analytik programu Kremlin Watch think tanku Evropské hodnoty, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Sledovat mě můžete také na Twitteru.

Můj osobní blog. Tj. mou činnost resp. obsah na něm nikdo další neovlivňuje a ani neplatí.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.